Szkolenia i usługi doradcze tylko za 20% ich wartości w BUR prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości

 

Baza Usług Rozwojowych (BUR) prowadzona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). BUR (Baza Usług Rozwojowych) umożliwia dofinansowanie usług szkoleniowych i doradczych ze środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. Korzystanie z Bazy Usług Rozwojowych jest całkowicie bezpłatne. Załóż darmowe konto na stronie: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/

 

 

Kto może skorzystać z programu?

 • mikro przedsiębiorstwa i osoby samozatrudnione – do 10 osób zatrudnionych
 • małe firmy – do 50 osób zatrudnionych
 • średnie firmy – do 250 osób zatrudnionych

Z programu korzystać mogą wszystkie mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Firma podlega również poszczególnym regulacjom zależnym od województwa, w którym jest zarejestrowana. Pracownicy muszą wykonywać swoją pracę na terenie danego województwa i być zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Szczegółowe warunki zamieściliśmy w dalszej części strony.

 

Na jaki cel można otrzymać środki?

Dofinansowanie można uzyskać na refundację kosztów usług rozwojowych, tzn szkoleń i doradztwa dla osób samozatrudnionych i pracowników MŚP. Usługi rozwoje muszą być zarejestrowane w Bazie Usług Rozwojowych (BUR), a ich efektem ma być zdobycie lub podniesienie kompetencji pracowników.

 

O jakie dofinansowanie mogę się ubiegać?

Finansowanie, jakie można uzyskać na wybrane przez siebie szkolenia i doradztwo wynosi od 50% do 80%, w zależności od województwa oraz założonych kryteriów, które obowiązują w danym województwie (w tym statusu wnioskodawcy). Szczegóły dotyczące każdego województwa dostępne są w dalszej części tej strony.

 

Co należy zrobić, aby uzyskać dofinansowanie z BUR?

Aby otrzymać wsparcie z BUR należy zgłosić się właściwego Operatora czyli instytucji, która zajmuje się finansowaniem usług szkoleniowych i doradczych  i złożyć wniosek o dofinansowanie konkretnego szkolenia, które znajduje się w Bazie Usług Rozwojowych (BUR). Operator dysponuje  i przyjmuje wnioski zgłoszeniowe oraz dystrybuuje środki do beneficjentów, czyli do osób i firm zainteresowanych kursami dofinansowanymi. Wniosek o wsparcie finansowe należy składać u Operatora właściwego ze względu na siedzibę, filię lub jednostkę organizacyjną pracodawcy. Operator działa na terenie konkretnego województwa lub jego części zaś procedury przyznawania środków różnią się dla każdego z województw. Poniżej sprawdzisz na jakie dofinansowanie możesz liczyć Ty lub Twoja firma w zależności od lokalizacji. Niestety z dofinansowania wyłączone są 2 województwa pomorskie i mazowieckie.

Operatorzy według województw – Informacje o Systemie Finansowania

Poznaj podstawowe informacje o Podmiotowym Systemie Finansowania (PSF) oraz dane adresowe poszczególnych operatorów PSF. Wsparcie oferowane w ramach BUR na rzecz MŚP i ich pracowników prezentowane jest z podziałem na województwa.

 

Dofinansowanie krok po kroku usług z Bazy Usług Rozwojowych 

 • KROK 1: Znajdź w Bazie Usług Rozwojowych – BUR odpowiednie szkolenie i/lub usługę doradczą dostosowane do potrzeb rozwojowych Twojej firmy. Przeglądanie ofert nie wymaga posiadania konta.
 • KROK 2: Zapoznaj się z zasadami dofinansowania usług z Bazy Usług Rozwojowych na stronie operatora w Twoim województwie. Powyżej masz linki do operatorów działających w województwie, gdzie znajduje się Twoja firma.
 • KROK 3: Dokonujesz zgłoszenia na usługę. Aby móc ubiegać się o dofinansowanie usługi należy dokonać za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych  zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu.

  Aby to zrobić, musisz się najpierw zarejestrować w Bazie Usług Rozwojowych. Poniżej przedstawiamy instrukcję jak to zrobić

   

 

Po założeniu konta zapisz się na wybraną przez Ciebie usługę szkoleniową lub doradczą.

 

 

 • KROK 4: Przedsiębiorca składa wniosek o dofinansowanie wybranego szkolenia lub usługi doradczej u właściwego operatora. Po zatwierdzeniu wniosku zostaje podpisana umowa wsparcia finansowego. Operator rezerwuje odpowiednią pulę środków na dofinansowanie szkolenia w danym czasie i nadaje ID wsparcia przedsiębiorcy oraz wylicza wysokość wkładu własnego.

Zapis na usługę przedsiębiorstwa z użyciem ID wsparcia nadanego przez Twojego operatora.

 

 • KROK 5: Realizacja usługi szkoleniowej lub doradczej. Firma świadcząca wybraną usługę wystawia fakturę, a uczestnicy zajęć wypełniają ankietę.
 • KROK 6: Rozliczenie udzielonego wsparcia finansowego. Przedsiębiorca przekazuje operatorowi fakturę za usługę, a ten weryfikuje jej poprawność i dokonuje przekazania przydzielonych środków.

 

 

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH DOFINANSOWANYCH USŁUG SZKOLENIOWYCH DOSTĘPNYCH W BAZIE BUR

https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/wyszukiwarka/dostawca-uslug/podglad?id=119929 

 

 

 

 

 

 

Sabat Consulting S.C

Adres

ul. Piłsudskiego 14/4 33-100 Tarnów

Godziny pracy

9:00 - 18:00 Poniedziałek – Piątek

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE

Zawsze jestem do Twoich usług. Jeżeli nie odbieram telefonu, to znaczy że pracuję u innego klienta. Nagraj swoją wiadomość lub wyślij sms lub emaila. Odezwę się Ciebie najszybciej jak to będzie możliwe


  Sabat Consulting Sabat Consulting
  Piłsudskiego 14/4 33-100 Tarnów małopolskie, Polska

  jan@sabatconsulting.pl

  Baza Usług Rozwojowych – PARP